خاتمی در صدور فتوای ارتداد رشدی نقش داشت ؟ / واکنش رئیس دولت اصلاحات به ادعای «بی بی سی» جهانی

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

ابطحی ، ادعای «بی بی سی» جهانی درباره نقش خاتمی در صدور جکم ارتداد رشدی را به نقل از رئیس دولت اصلاحات را «قاطعانه» تکذیب کرد.

محمدعلی ابطحی در یادداشتی اینستاگرامی خود نوشت:

شبکه بی بی سی جهانی در خبری مدعی شده است که آقای خاتمی تحت تاثیر یکی از شخصیتهای پاکستانی، در فرودگاه تهران، خبر اهانت سلمان رشدی به پیامبر را به امام رسانده و امام فتوای مشهور خودشان را داده اند.

من چون آن زمان معاون بین الملل وزارت ارشادی بود که آقای خاتمی وزیرش بود و مسایل بین المللی را معاونت ما پیگیری می کرد و در جزییات خبر بودم،‌از این خبر تعجب کردم.میدانستم این خبر دروغ است. محض احتیاط با خود آقای خاتمی هم حرف زدم.ایشان هم قاطعانه تکذیب می کرد.

میدانید که من خاطراتم را همیشه مینویسم.در خاطرات آن سالها دیدم اولین باردر سال ۶۷ آقای محتشمی -وزیر کشور وقت- خبر چاپ کتاب را به ما دربخش بین‌الملل ارشاد رساند. گفت در پاکستان اعتراضات و تظاهراتی علیه مطالب کتاب اتفاق افتاده وحتی کشته هم داده اند.

واکنش پاکستان عملا آن کشور را پیشتاز ماجرا نشان داد و این در حالی بود که هنوز از ام‌القرای جهان اسلام صدایی بلند نشده بود. تا اینکه فتوای امام در خصوص مهدورالدم خواندن سلمان رشدی صادر شد.

آقای محتشمی همان عصر که خبر را به ما داد به دفتر امام رفت و خبر را به ایشان رساند. پس از رسیدن خبر به دفتر امام بلافاصله با ما تماس گرفتند، دستور دادند که تا فردا شب یک نسخه‌ی ترجمه شده از کتاب را حاضر کنیم و فتوا انتشار یافت.

آقای محتشمی می گفت با اینکه پاکستان، تظاهرات را شروع کرد و کشورهایی مثل عربستان سعودی هم بیانیه دادند ولی فتوای امام همه جهان اسلام را دنبال ایشان کشاند.

بیشتر بخوانید :

  • محمد خاتمی: … بکوشیم ، جمهوری اسلامی را چنین بدانیم و چنین بخواهیم

۲۱۲۲۰

منبع : سیاسی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیاز مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

0.0/5
101
تهران. اسلامشهر. خیابان علی ابن ابیطالب نبش کوچه 59
چاپ و انتشارات
4.2/5
100
کیلومتر 5 جاده مخصوص ( لشکری ) بلوار شیشه مینا ، شرکت چاپ و انتشارات
0.0/5
35
تهران، جاده ساوه، روبروی سبزدشت، خیابان ۲۲ بهمن جنب انبار بستنی میهن خیابان صنعت پلاک۳
هات فویل
5.0/5
0
تهران، اکباتان، مجتمع الماس
تهران – میدان انقلاب – کارگر شمالی – نرسیده به بلوار کشاورز خیابان قدر پلاک ۸